VI PÓŁMARATON HENRYKOWSKI – INFORMACJE – CHRONOLOGICZNIE

Oświadczenie

Główny koordynator biegu, Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach informuje, że zarządca terenu na którym znajduje się część trasy biegu na 10 km w ramach imprezy biegowej „VI Półmaratonu Henrykowskiego”, jakim jest Nadleśnictwo Henryków nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody wyrządzone uczestnikom/widzom oraz nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione tam mienie.

Opublikowano: 9 sierpnia 2017


Nocleg

Informujemy osoby zainteresowane noclegiem w Zespole Szkół Samorządowych, że po godz. 23:00 proszę kontaktować się telefonicznie.
Rano zapraszamy na start!

Opublikowano: 8 sierpnia 2017


Mikro-Półmaraton-Henrykowski

Informujemy, że w dziale FAQ w informacje „przed biegiem, pkt. 6 dostępny jest regulamin biegu dla dzieci – Mikro-Półmaraton-Henrykowski.

Opublikowano: 4 sierpnia 2017


Promocja wpisowego!

Informujemy, że wpisowe w dniu zawodów wynosi:
na półmaraton50 zł, bieg na 10 km – 40 zł.

Opublikowano: 4 sierpnia 2017


Oznaczenie tras

Informujemy, że trasa Półmaratonu oznakowana będzie białymi tablicami z czarnymi napisami, a trasa biegu na 10 km czerwonymi tablicami z białymi napisami.


Opublikowano: 4 sierpnia 2017


Już tylko 30 dni…

Czasu co raz mniej, więc szybko biegiem na zapisy…

Opublikowano: 14 lipca 2017


Kategoria Open – Przeworno

W ramach VI Półmaratonu Henrykowskiego wprowadzona zostanie dodatkowa klasyfikacja dla najlepszego zawodnika i dla najlepszej zawodniczki w kategorii open z terenu Gminy Przeworno. Nagrodę wręczy Wójt Gminy Pan Jarosław Taranek.

Opublikowano: 13 lipca 2017


Uwaga – objazd

Informujemy wszystkich jadących z kierunków Ząbkowic Śląskich (DW385) oraz Paczkowa (DW395), że brak jest dojazdu do Ziębic z powodu remontu mostu na ul. Przemysłowej.
Jadąc z Ząbkowic Śl. należy wybrać objazd przez Sieroszów, a z Paczkowa w miejscowości Niedźwiedź, skręcić w prawo na Starczówek, potem w lewo w kierunku na Ziębice.

Opublikowano: 12 lipca 2017


Nocleg w Henrykowie

Dla uczestników biegu istnieje możliwość noclegu w Zespole Szkół Samorządowych w Henrykowie. Szkoła otwarta będzie 11 sierpnia 2017r. (piątek) od godz. 18:00 do 22:00. Od godz. 22:00 wejście do szkoły będzie możliwe tylko po kontakcie pod wskazanym w późniejszym terminie numerem telefonu.

Opublikowano: 12 lipca 2017


Marszałek Województwa Dolnośląskiego objął Półmaraton Henrykowski Honorowym Patronatem

Już tylko miesiąc został do VI edycji „Półmaratonu Henrykowskiego” i po raz pierwszy „Dyszki na dokładkę”. Organizatorzy z roku na rok starają się, aby każda kolejna edycja wypadła zdecydowanie lepiej.

W związku z tym miło nam poinformować, że Marszałek Województwa Dolnośląskiego objął nasz bieg Honorowym Patronatem.

Półmaraton Henrykowski to impreza dla biegaczy z całego świata. Półmaraton i bieg na 10 km odbędą się w sobotę, 12 sierpnia 2017 r., o godzinie 10.00, w Henrykowie, w gminie Ziębice.

Trasa Półmaratonu Henrykowskiego ma 21,0975 km i prowadzi drogami brukowo-asfaltowymi. Linia startu znajduje się w okolicach stacji PKP Henryków. Bieg odbywa się przez 10 miejscowości, a jego meta zlokalizowana jest przy boisku sportowym w Henrykowie. Trasa Półmaratonu Henrykowskiego posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W ramach Półmaratonu Henrykowskiego prowadzonych będzie 21 klasyfikacji, a w biegu „Dyszka na dokładkę” 16 klasyfikacji. Na trasie biegu wystawionych będzie dziesięć punktów zaopatrzonych w wodę. Punkty te oddalone są od siebie o około 2-2,5 km. Na trasie znajdą się również dwie kurtyny wodne.

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się bieg na 10km – „Dyszka na dokładkę”. Zobacz trasę biegu >>.

 • Już dziś informujemy, że:
  start dla uczestników półmaratonu i biegu na 10 km odbędzie się z tego samego miejsca,
  dla osób biegnących na dystansie półmaratonu tabliczki informacyjne na trasie oraz numery startowe będą BIAŁE Z CZARNYMI NAPISAMI,
 • dla osób biegnących na dystansie 10 km tabliczki informacyjne na trasie oraz numery startowe będą CZERWONE Z BIAŁYMI NAPISAMI
 • dla osób, które przyjadą dzień wcześniej, organizatorzy zapewniają nocleg w Zespole Szkół Samorządowych w Henrykowie.

Głównym celem organizacji „Półmaratonu Henrykowskiego” oraz „Dyszki na dokładkę” jest szeroka popularyzacja biegów oraz zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu. Organizatorzy poprzez bieg chcą również promować miejscowości znajdujące się na terenie gminy Ziębice, a przede wszystkim miejscowość Henryków i znajdujący się tam Klasztor Księgi Henrykowskiej z wieloma zabytkami.

Każdego kto jeszcze nie zdążył się zapisać lub chciałby zapoznać się z trasą i historią biegu zapraszamy na stronę www.polmaraton-henrykowski.pl/zapisy

Opublikowano: 10 lipca 2017


Radio Wrocław Patronem Medialnym Półmaratonu Henrykowskiego i Dyszki na dokładkę

Miło nam poinformować, że Radio Wrocław objęło VI Półmaraton Henrykowski i Dyszkę na dokładkę patronatem medialnym. Od czerwca na antenie Radio Wrocław można usłyszeć spoty reklamowe zachęcające do udziału w biegach w Henrykowie.

A w najbliższą niedzielę w Magazynie Biegacza w Radio Wrocław o godzinie 18:00 – Arkadiusz Trojan Dyrektor Biegu opowie o przygotowaniach i trasie oraz zaprosi biegaczy do udziału w naszym sierpniowym wydarzeniu biegowym.

Opublikowano: 10 lipca 2017


Decyzja Starosty Ząbkowickiego
Starosta Ząbkowicki wydał decyzję w której zezwala na przeprowadzenie imprezy biegowej pod nazwą „VI Półmaraton Henrykowski”.

Opublikowano: 1 lipca 2017


Mineral Zdrój

Kolejny rok z rzędu podczas naszego Półmaratonu będziemy pić wodę Mineral Zdrój. W rozmowie z Dyrektorem GCEiS w Ziębicach Pan Andrzej Cochara Dyrektor Wytwórni Wód Mineralnych w Gorzanowie zapewnił, że jest zainteresowany dalszą współpracą i proponuje cenę promocyjną zarówno na zakup wody mineralnej, jak i izotoniców.

Opublikowano: 4 czerwca 2017


Sponsor

Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach pozyskało srebrnego sponsora Półmaratonu Henrykowskiego. Zarząd Banku Spółdzielczego w Strzelinie przeznaczył na bieg kwotę 3000 zł. W tym tygodniu zostanie podpisana umowa sponsorska pomiędzy Gminą Ziębice, a Prezesem Banku.

Opublikowano: 4 czerwca 2017


Współpraca Gmin

Gmina Przeworno włączy się do organizacji VI Półmaratonu Henrykowskiego. W rozmowie z dyrektorem GCEiS w Ziębicach Panem Andrzejem Regnerem, Sekretarz Urzędu Gminy Przeworno Pani Urszula Iżykowska – Mroczko zapewniła, że Gmina Przeworno włączy się do organizacji biegu. Szczegóły zostaną omówione na spotkaniu w przyszłym tygodniu w Przewornie.

Opublikowano: 4 czerwca 2017


4. spotkanie organizacyjne

Sprawozdanie ze spotkania organizacyjnego VI Półmaratonu Henrykowskiego

W poniedziałek 8 maja 2017r. w Gminnym Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach odbyło się czwarte spotkanie poświęcone organizacji VI Półmaratonu Henrykowskiego. Spotkanie poprowadził Koordynator Biegu, Dyrektor GCEiS Pan Andrzej Regner. W zebraniu udział wzięli: Zastępca Burmistrza Ziębic Pan Tomasz Bafia, Pan Arkadiusz Trojan – Dyrektor biegu, Pan Rafał Śledź pracownik Wydziału Funduszy Zewnętrznych, Promocji i Rozwoju, sołtys Henrykowa Pan Ryszard Dziuba, przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Henrykowa Pan Władysław Lach – Prezes oraz Pan Ryszard Marcinkowki i Pan Dawid Knychas, Naczelnik OSP w Henrykowie Pan Marian Przystaś i Pan Wojciech Damm, Pan Henryk Sławiec i Pan Jerzy Rejnowski.

Pan Arkadiusz Trojan potwierdził, że firma Helkra Heating Elements została sponsorem VI Półmaratonu wykupując kampanię reklamową w Radiu Wrocław wraz z bezpośrednią relacją z biegu. Dzięki zaangażowaniu Pana Arka w pozyskiwaniu sponsorów na terenie Wrocławia zaawansowane są również rozmowy z Telewizją Wrocław. Pan Rafał Śledź poinformował, że Gmina Ziębice zamówiła już: sześć TOI TOI, dwie kabiny prysznicowe, trzy karetki, 15.000 kubków; zamówiono również tabliczki informacyjne na trasie biegu. Gmina zakupiła również trzy banery reklamowe, które rozwieszone są w Ziębicach i Henrykowie. Pan Andrzej Regner potwierdził, że wysłano wniosek wraz z kompletem niezbędnych dokumentów do instytucji, które wyrażają zgodę na przeprowadzenie imprez biegowych.

Trwają prace nad przygotowaniem tegorocznego medalu do odlewu. Pilotem Półmaratonu będzie wóz strażacki OSP Henryków, a biegu na 10km Pan Henryk Sławiec na skuterze. Część biegu na 10km będzie prowadziła przez Park w Henrykowie, do zabezpieczenia tego odcinka posłużymy się quadem ziębickiego stowarzyszenia Orion. Na koniec czerwca zaplanowano spotkanie z sołtysami wsi przez które przebiega trasa biegu.

Pan Władysław Lach potwierdził, że Stowarzyszenie Przyjaciół Henrykowa oprócz zakupu medali przeznaczy 1.000 zł na zakup wody. Stowarzyszenie wysłało także wniosek do Marszałka Województwa Dolnośląskiego z prośbą o objęcie biegu patronatem. Zdecydowano o rozpoczęciu w połowie maja akcji reklamowej na Facebooku. Od początku maja ruszyła kampania reklamowa na stronie MaratonyPoskie.pl.

Następne spotkanie wyznaczono na 03.07.2017r., które odbędzie się o godz. 19:00 w siedzibie OSP Henryków.

Opublikowano: 11 maja 2017


HELKRA – Sponsorem Półmaratonu Henrykowskiego

Mamy przyjemność poinformować, że firma Helkra została sponsorem biegu, Helkra to producent najwyższej jakości elementów grzewczych wykorzystywanych w sprzętach AGD i urządzeniach przemysłowych.

Opublikowano: 28 kwietnia 2017


Będą nowe medale

Organizatorzy Henrykowskiego Półmaratonu i 10-tki przewidzieli w tegorocznej edycji nowe medale. Do tej pory medal na awersie przedstawiał Klasztor Księgi Henrykowskiej, a na rewersie logo Gminy Ziębice. Chcąc promować lokalne atrakcje w tym roku na awersie znajdzie się jeden z henrykowskim zabytków – Brama Górna z 1701 r.

W następnych latach na medalu pojawią się kolejne ciekawe, a przede wszystkim godne uwagi i odwiedzenia miejsca.

Opublikowano: 17 marca 2017


Mamy już puchary dla zwycięzców tegorocznej edycji Półmaratonu i 10-tki

Organizatorzy zakupili piękne, jak zawsze puchary, które wręczone zostaną zwycięzcom poszczególnych klasyfikacji biegowych podczas tegorocznego VI Półmaratonu Henrykowskiego i po raz pierwszy 10-tki Henrykowskiej.

Przypominamy, że biegi odbędą się 12 sierpnia 2017 r. w Henrykowie. Zapisy trwają już od miesiąca. Pamiętaj, że zapisując się szybciej, zapłacisz mniejsze wpisowe.

W ramach Półmaratonu Henrykowskiego organizatorzy przewidzieli następujące klasyfikacje:

 • klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn (open)
 • klasyfikacja wiekowa kobiet i mężczyzn:
  K20 i M20
  K30 i M30
  K40 i M40
  K50 i M50
  K60 i M60
  K70+ i M70+
 • klasyfikacja mieszkańców Gminy Ziębice
 • klasyfikacja mieszkańców Powiatu Ząbkowickiego
 • klasyfikacja mieszkańców Powiatu Strzelińskiego
 • klasyfikacja leśników

W ramach 10-tki Henrykowskiej organizatorzy przewidzieli następujące klasyfikacje:

 • klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn (open)
 • klasyfikacja wiekowa kobiet i mężczyzn:
  K20 i M20
  K30 i M30
  K40 i M40
  K50 i M50
  K60 i M60
  K70+ i M70+
 • klasyfikacja mieszkańców Gminy Ziębice

Opublikowano: 17 marca 2017


III spotkanie robocze

W dniu 14 marca 2017r. w Gminnym Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach odbyło się trzecie spotkanie robocze w sprawie organizacji VI Półmaratonu w Henrykowie. Spotkanie prowadził Główny Koordynator Biegu Dyrektor GCEiS Pan Andrzej Regner.

W zebraniu udział wzięli: Wiceburmistrz Ziębic Pan Tomasz Bafia, Pan Rafał Śledź kierownik Wydziału Funduszy Zewnętrznych, Promocji i Rozwoju ds. promocji Urzędu Miejskiego, sołtys Henrykowa Pan Ryszard Dziuba, przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Henrykowa Pan Władysław Lach- prezes i Pan Ryszard Marcinkowski, Naczelnik OSP w Henrykowie Pan Marian Przystaś, Pan Henryk Sławiec i Pan Jerzy Rejnowski.

Pan W. Lach potwierdził, że Stowarzyszenie Przyjaciół Henrykowa zakupi medale dla biegaczy za środki finansowe pozyskane ze Starostwa Powiatowego w wysokości 3.500zł. Na spotkaniu ustalono, że tegoroczny medal będzie jednoczęściowy z wizerunkiem Bramy Górnej Klasztoru w Henrykowie. Na kubku, który otrzymają wszyscy biegacze będzie wizerunek Opactwa Cystersów w Henrykowie z dopiskiem 790 lat Opactwa Cystersów w Henrykowie oraz VI Półmaraton i 10 Henrykowska. Za pomiar czasu zapłaci GCEiS. Urząd Miejski zakupił już puchary na oba biegi.

Na spotkaniu uzgodniono, że uczestnicy biegu na 10km będą mieli numery startowo w kolorze biało-szarym z czerwonym numerem i nazwiskiem, a osoby biegnące w Półmaratonie otrzymają numery startowe biało-szare z granatowym numerem i nazwiskiem. W tych samych kolorach będą tabliczki na trasie biegu, które zakupi Urząd Miejski. Bieg prowadzić będzie dwóch pilotów, dodatkowo w parku jako dodatkowe zabezpieczenie będzie ratownik medyczny na quadzie.

Prosimy o zgłaszanie się wolontariuszy do pomocy w organizacji biegu. Zgłoszenia prosimy kierować do Zastępcy Dyrektora ZSS w Henrykowie Pana Grzegorza Łojowskiego (tel. 783 151 011) i pracownika GCEiS Jerzego Rejnowskiego (tel. 502 476 401).

Urząd Miejski zapłaci za wynajem 2 kabin prysznicowych i 6 kabin Toi Toi. Cztery z nich usytuowane będą na starcie, a dwie na mecie. Ponadto firma, która wypożyczy nam kabiny dokona serwisu kabin, stojących obecnie na boisku w Henrykowie. Urząd Miejski zobowiązał się do zakupu: 10.000 kubków plastikowych na punktach z wodą, nagród książkowych dla pierwszych trzech miejsc w danej kategorii. Ponadto Urząd Miejski zapłaci za trzy karetki, które będą zabezpieczać bieg.

Opublikowano: 17 marca 2017


II Spotkanie robocze

W dniu 14.02.2017r. w Gminnym Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach odbyło się drugie spotkanie robocze w sprawie organizacji VI Półmaratonu Henrykowskiego.

Spotkanie poprowadził Główny Koordynator Biegu – Dyrektor GCEiS Pan Andrzej Regner. W zebraniu udział wzięli: Wiceburmistrz Ziębic Pan Tomasz Bafia, Dyrektor Biegu Pan Arkadiusz Trojan, Radny Rady Miejskiej w Ziębicach – Pan Krzysztof Lisowski, sołtys Henrykowa – Pan Ryszard Dziuba, przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Henrykowa – Pan Władysław Lach (prezes) i Pan Dawid Knychas, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Henrykowie – Pan Marian Przystaś i Pan Wojciech Damm, Pan Henryk Sławiec oraz Pan Jerzy Rejnowski – odpowiedzialny z ramienia GCEiS za organizacje biegu.

Podczas spotkania omówiono zasady promocji biegu w mediach, w szczególności na Facebook’u oraz postanowiono wprowadzić dodatkowo dystans 10 km w celu przyciągnięcia większej liczby biegaczy.

Pan Henryk Sławiec przedstawił szczegółową mapę nowego dystansu, który częściowo będzie pokrywał się z trasą Półmaratonu – start i metę na obu dystansach zaplanowano w tym samym miejscu. Propozycja zaprezentowana przez Pana Henryka została jednogłośnie zaakceptowana przez uczestników zebrania. Tak więc podczas VI Półmaratonu Henrykowskiego odbędzie się również bieg na 10km. Ustalono również nowy wzór medalu dla uczestników Półmaratonu Henrykowskiego. Medale z edycji VI – X będą stanowiły całość, co może przyczynić się do promocji biegu wśród biegaczy. Uczestnicy biegu na 10km otrzymają medal jednoczęściowy. Zadecydowano również, że uczestnicy biegu w pakiecie zamiast koszulek otrzymują kubki z logiem biegu oraz zabytkiem Henrykowa.

Opublikowano: 16 lutego 2017


FACEBOOK

Odwiedzaj profil Półmaratonu Henrykowskiego na Facebooku, znajdziesz tam najświeższe informacje. Zapraszamy do polubienia strony oraz udostępniania i komentowania.
Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału.

Opublikowano: 1 lutego 2017


Półmaraton Henrykowski 2017 – zapisy

Zapraszamy do rejestracji uczestnictwa do szóstej edycji Półmaratonu Henrykowskiego, która odbędzie się 12 sierpnia 2017 r. Szczegóły dotyczące udziału w biegu znajdują się w Regulaminie.

Opublikowano: 31 stycznia 2017